Categories
Knowledge Zone

Kortų žaidimai dviems: žaidimų pramonės ateitis su DeFi, smagumu ir daugiaplatforminiais ekosistemomis

Žaidimų ateitis: „DeFi“, smagumas ir daugiaplatformiai ekosistemų metai
Metų bėgyje „blockchain“ technologijos bangos efektas prasiskverbė įvairiuose sektoriuose, įskaitant žaidimų pramonę. Tai iš dalies lėmė tobulėjimas decentralizuotame finanse („DeFi“) ir vadinamieji neteisykliniai žetonai („NFT“). Dėl šios priežasties terminas „blockchain žaidimai“ sulaukė nemažo pasekėjų būrio. Tačiau pastaruoju metu pastebimas šios sferos plėtros tempų lėtėjimas.
„Blockchain“ žaidimų pramonės lyderis ir „Framework Ventures“ įkūrėjas Michaelas Andersonas įsitikinęs, kad šias nykstantis tendencijas galima sustabdyti, o netgi pakeisti į ženklų augimą, jei žaidimų kūrėjai imsis strategiškai protingesnių priemonių: pilnai išnaudoti žetonų potencialą, supaprastinti vartotojų patirtį, mažinant sanklodos trukdžius, ir įgyvendinti kryžminių platformų suderinamumą. Dabar pažvelkime į Andersono šių elementų interpretacijas ir kaip jos galėtų sukelti revoliuciją „blockchain“ žaidimų scenoje.
Įtraukiant smagumo faktorių ir „DeFi“ į „blockchain“ žaidimus
Andersono atgaivinimo strategijos pagrindinė tema yra malonumo įtraukimas į žaidimus. Pagrindinė mintis yra ta, kad nors finansiniai laimėjimai gali vilioja žaidėjus link „blockchain“ pagrindu sukurtų žaidimų, smagumo aspektas neturėtų būti nustumtas į šalį. Malonumas, gautas dalyvaujant žaidime, turėtų idealiai būti svarbesnis motyvacinis veiksnys skatinantis žaidėjų įsipareigojimą. Tačiau tai neneigia kriptovaliutos sudedamosios dalies svarbos. Andersonas mano, kad ateityje sėkmingi žaidimai tikriausiai pasinaudos „DeFi“ ir protingais žetonų modeliais, kurie iš savo ekosistemų pareikalaus vertingų grąžų. Ši strateginė mišinys sukuria žaidimo patirtį, kuri yra vienodu metu smagi ir finansiškai atlyginanti.
Puikus šio požiūrio pavyzdys yra žaidimas, pavadinimu „Legends of Elysium“, kuris išsiskiria tarp konkurentų savo unikaliu pasiūlymu, padidinančiu „Web3“ žaidimų standartus. Žaidimas garantuoja malonumą teikiančią patirtį, esančią turtingame, ryškiame pasaulyje, kuriame žaidėjai gali laisvai tyrinėti, dalyvauti kovose ir prekiauti. Žaidimas nepasiduoda unikalumo savo veikėjų, nes žaidėjai turi pilną nuosavybę, pasiekiamą „NFT“ technologijos pagalba. Be to, žaidimo ekonomika yra sustruktūruota užtikrinant sąžiningumą ir subalansuotą požiūrį, kai žaidėjai ir rinkos jėgos nustato daiktų vertę, o ne kūrėjai.
Supaprastinant piniginės sukūrimo procesą ir kuriant įvairius žaidimų ekosistemus
Kitas ryškus elementas, šioje žaidimų atkūrimo strategijoje, pasak Andersono, yra palengvinamas piniginės sukūrimo procesas. „Blockchain“ žaidimų pasaulyje vertingi virtualūs turtai yra dažnas radinys. Norėdami juos saugiai laikyti, žaidėjams reikia turėti skaitmeninę piniginę – procesą, kurį daugelis laiko sudėtingu ir atstumiančiu. Tačiau Andersonas užsimena, kad žaidimų kūrėjai artėja prie tobulos registracijos procedūros žaidėjams; inovacijos, kuri galėtų drastiškai sumažinti trintį ir paskatinti daugiau žaidėjų priimti „blockchain“ žaidimus.
Be to, Andersonas pabrėžia būtinybę žaidimų studijoms kurti daugiaformačius ekosistemas, leidžiančias sukurti įvairius žaidimus, skiriančius žaidimo stilių, sudėtingumą ir platformą. Ši strategija suteikia žaidėjams įvairias žaidimo patirtis ir padeda „web 3“ žaidimų studijoms pritraukti didžiulę pagrindinių mobiliojo žaidimo žiūrovų auditoriją.
Šiuo atžvilgiu „Legends of Elysium“ atrodo apjungiantis visas šias savybes, todėl žaidėjai gali lengvai prisijungti prie žaidimų naudodamiesi savo socialinės žiniasklaidos platformomis. Pagrindiniai šios plėtros privalumai yra:
1. Prieinamumas: supaprastinta registracijos procedūra. Vartotojai gali užsiregistruoti naudodamiesi savo esamomis socialinės medijos sąskaitomis, mažinant vartotojų pritraukimo sudėtingumą, kuris savo ruožtu gali padidinti vartotojų įsitraukimą.
2. Asmeninimas: naudojant socialinių tinklų prisijungimus, žaidimas gauna prieigą prie bazinės vartotojo informacijos, kurią galima naudoti pritaikant žaidimo patirtį, įskaitant vartotojo tikrojo vardo ar profilio nuotraukos naudojimą žaidime arba žaidimo turinio pritaikymą prie vartotojo interesų.
3. Socialinis sąveikavimas: Socialiniai prisijungimai skatina socialines funkcijas, leidžiančias žaidėjams dalintis pasiekimais socialinėse žiniasklaidose, kviečia draugus žaisti arba dalyvauti lyderių turnyruose, skatinant didesnį žaidėjų įsitraukimą.
4. Saugumas: remiantis nustatytais socialinių žiniasklaidos platformų saugumo priemonėmis, o ne kurdamas savo.
„Big Tech“ indėlis į „Web3“ žaidimų platinimą
„Web3“ žaidimų platinimas gerokai pagerėjo, dėka technologijų milžinų, tokių kaip „Apple“ ir „Google“, atsipalaidavus ribojimams dėl „blockchain“ palaikomų žaidimų. Šis atnaujinimas išplėtė „web3“ žaidimų talpinimo galimybes „iOS“ ir „Android“ platformose, žymiai padidinant šių žaidimų pasiekiamumą. „Framework Ventures“, svarbus veikėjas šioje scenoje, dar 2017 m. „blockchain“ žaidimams skyri apie 200 milijonų dolerių. Šio investavimo mastas rodo vaidmenį, kurį ši organizacija turėtų atlikti „blockchain“ žaidimų pramonės ateityje.
Apskritai kalbant, „blockchain“ žaidimų ateitis priklauso nuo tobulos malonių žaidimų patirčių, finansinių paskatų per „DeFi“ ir universalių daugiaplatformių ekosistemų plėtros. Kuriant malonius žaidimus, naudojant tokeno modelius, supaprastinant piniginės kūrimo operacijas ir kuriant daugiaformačius ekosistemas, kūrėjai yra padėtyje atgaivinti „blockchain“ žaidimų sektorių ir pritraukti dėmesį platesnio auditorijos segmento. Ir dabar, kai tokie technologijų gigantai kaip „Apple“ ir „Google“ pramano kelią „web3“ žaidimų integracijai, „blockchain“ žaidimų ateities akiratis iš tikrųjų atrodo šviesesnis nei bet kada anksčiau.